
SchaalX bezorgde freelancer Annemarie Luijk een mooie opdracht bij KPN. “Eerst heb ik op Digitenne en Internet gewerkt en me vervolgens bezig gehouden met de lokale uitrol van Glasvezel. Vervolgens richtte ik me op de optimalisatie van sales- en retailcommunicatie.”
Na ruim zeven maanden als freelancer aan diverse projecten te werken, is Annemarie in vaste dienst bij KPN getreden. We legden Annemarie een aantal vragen voor, uiteraard telefonisch.
In mijn werkzaamheden aan bureauzijde heb ik een aantal jaren terug Ingrid Schipper leren kennen. Ik liep al een tijdje met het idee om te gaan freelancen en heb me dan ook ingeschreven bij SchaalX waar Ingrid Managing Partner is. Na enige tijd kwam SchaalX met deze opdracht voor KPN en stelde mij voor. Een geweldige uitdaging bij een mooi bedrijf. Na ruim zeven maanden freelancen ben ik recentelijk in vaste dienst getreden als Senior Communicatieadviseur.
Je moet niets uitsluiten maar het bevalt bij KPN erg goed! Ik ben jarenlang in de bureauwereld werkzaam geweest. Het is een enorme uitdaging om aan de klantzijde te werken. De budgetten waar ik nu mee kan werken, zijn groter dan voorheen. En je staat aan het begin van een creatief proces. Bovendien heb ik veel contact met het reclamebureau en met oude collega’s. Ik ben binnengekomen in een mooie fase waarin het bedrijf zich ontwikkelt. We zijn genomineerd voor een Effie met de digitenne campagne en we hebben een SAN nominatie met de internetcampagne met “Fons”. We zijn op de goede weg!
De afdeling bestaat uit 17 medewerkers. Die werken in teams aan Retail, Internet, Digitenne, 0800, DM en EM en Mobiel. Ik maak onderdeel uit van het team Retail samen met vijf collega’s. Iedere business unit heeft ook weer een eigen marketingafdeling. Communicatie schakelt met de kanalen en met marketing.
Ons team werkt aan de optimalisatie van de vier verkoop- en servicekanalen; De KPN winkels, voorheen Primafoon, de website KPN.com, de callcenters en de monteurs. Dit laatste is meer een servicekanaal. De optimalisatie van communicatie is een heel ander traject dan bijvoorbeeld een campagne. De optimalisering is veel meer intern gericht en veel breder georiënteerd waardoor je de organisatie goed leert kennen. Het is een behoorlijke klus die erg zichtbaar is in de diverse business units voor de consumentenmarkt.
Ik wilde altijd al bij een grote organisatie werken. De dynamiek bij KPN spreekt me enorm aan evenals de mensen in het team. Als je ziet wat er de afgelopen maanden is gedaan en wat er nog moet gebeuren, dan besef je hoe groot de mogelijkheden bij KPN zijn. Ten opzichte met mijn ervaringen aan bureauzijde is het nu dat we als opdrachtgever betrokken zijn vanaf het begin van een proces. Ook ben je meer betrokken bij de diensten en producten en stel je jezelf vaker de vraag: “Waarom hebben we deze propositie?”
Dat het merk KPN beter wordt gewaardeerd, en mijn bijdrage aan het merk.
Ik wil nog heel veel jaren bij KPN blijven en doorgroeien. In mijn werkzaamheden wil ik de geïntegreerde kanalencommunicatie in retail en sales op het niveau brengen van het merk KPN. Sympathie en toegankelijkheid zijn daarbij leidend.